TOBULUMAS MIRĖ, TEGYVUOJA TOBULUMAS

2018-08-31

Olgastudio

Blogas

0

Kalbėdami apie vestuves, linkime jas patirti tik kartą gyvenime. Ką pasakytumėte, jei pasakyčiau, kad patiriu jas iki smulkiausių niuansų po beveik dvi dešimtis kartų kasmet? Ne, aš ne romano herojė, ir ne vyrų medžiotoja, ne fantazuotoja… Aš – vestuvių planuotoja. 

Viso gyvenimo aplinkybės vedė į tai. Nuo vaikystės žavėjausi Italija, likimas lėmė ten kurį laiką mokytis ir gyventi. Pamačiau daug įspūdingų gamtos ir architektūros stebuklų, visa galva pasinėriau į šio krašto tradicijas ir kultūrą, perpratau itališką temperamentą ir išmokau jų kalbą.

O pirmosios mano sustyguotos Italijoje vestuvės buvo mano pačios vestuvės. Paradoksas, bet savo svajonių dieną aš pradėjau ne nuo grožio procedūrų ir nuotakos ritualų, o styguodama vestuvių detales, sutikinėdama svečius. Žodžiu, darydama tai, ką įprastai daro vestuvių planuotojas. Net ir grįžus po vestuvių namo, man nuolat kirbėjo mintys, ką būtų reikėję daryti kitaip, kokius sprendimus reikėjo priimti, kuo pasirūpinti iš anksto. Netikėtai pati sau suvokiau, kad galiu padaryti taip, kad vestuvės Italijoje būtų tikra šventė jaunavedžiams ir svečiams – be rūpesčių, streso, vien tik malonumas.

Ir tada, prieš ketverius metus, pradėjau Lietuvoje pilotinį projektą – pasiūliau jaunavedžiams vestuves Italijoje. Šį pavasarį atidariau jau penktąjį sezoną, o mano bagaže – daugiau nei pusė šimto vestuvių.

Tobulumas mirė, tegyvuoja tobulumas 

„Norime, kad mūsų vestuvių dieną viskas būtų to-bu-la“, – tai dažniausias motyvas, kodėl sužadėtiniai kreipiasi į mane, nusprendę susituokti Italijoje. Kaip jums tokia misija? Tobula – sakysite?

Jau matau susižavėjusius žvilgsnius ir girdžiu replikas: „Vestuvių planuotoja Italijoje? Ach, tai taip romantiška!.. Tai svajonių darbas: kurti šventę nuostabioje šalyje… Tai fantastika! Vienas malonumas!!!“.

Taip… Holivudas į mūsų galvas prikaišo begalę stereotipų. Štai vaikšto tarsi iš aukštosios mados žurnalo nužengusi vestuvių planuotoja, plaukai taip susegti į kuodelį, kad net gurgžda, puikus makiažas, per raciją ji šokdina kokį pustuzinį asistentų, o jos mini kišenėlėje rasi viską: nuo adatos iki įdegio kremo, nuo plaukų segtukų iki pėdkelnių. Gerai pasiknisusi matyt ir lygintuvą ištrauktų.

Taip, ir aš turiu: ir tą adatą, ir lygintuvą, ir dar daug keistų dalykėlių, kurių niekam nešautų į galvą pasigesti, tik staiga Italijoje tai tampa mirties ar gyvenimo klausimu, nes juk vestuvių diena turi būti to-bu-la!

Tačiau realiose vestuvėse visų dėmesio centre yra jaunieji, o aš – pilkasis kardinolas, žinantis visus „o kas, jeigu… “ ir tam esu pasiruošusi. Net jei jūs išmušite mane iš vėžių, niekada to nepamatysite – santūrumas ir ramybė jau tapo antra prigimtimi, o smegenys stebėtinai tobulai įvaldė tikimybių teoriją su visais galimais scenarijais.

Tačiau pradėkime nuo pradžių – vestuvės prasideda toli gražu ne vestuvių dieną, o tądien, kai sužadėtiniai praveria mano ofiso duris. Tuomet prasideda smulkmeniškas planavimo procesas, kuris tęsis mažiausiai kelis mėnesius, metus ar net ilgiau.

Tiesą sakant, sąvoka „vestuvių planuotojas“ nepasako nieko apie šį darbą. Juk jeigu TIK suplanuoti vestuves – tai tarsi apmesti popieriaus lape paveikslo eskizą. O juk jas tobulai suorganizuoti – tai tarsi diena po dienos, sluoksnis po sluoksnio preciziškai tapyti svajonių vestuves Italijoje. Ir kaskart vis kitaip, nes kiekvienos poros svajonės skiriasi.

Visada kaip pirmas kartas

Tobulumo siekis neleidžia man eiti lengviausiu keliu. Nėra pas mane „vestuvių Italijoje pasiūlymo paketų“, kur „viskas įskaičiuota“. Nes tai kas tinka visiems, mano nuomone, paprastai netinka niekam. Taip, tai labai palengvintų man gyvenimą. Perfrazuojant populiarų posakį, būtų „ta pati suknelė, tik kita mergelė…“. Rodos, keistųsi tos „mergelės“ ir koks skirtumas, jei suknelė per ankšta, padėvėta ar spalva netinka… Bet tai ne apie mane. Nemoku, negaliu ir nenoriu.

Taip, aš esu perfekcionistė. Tai žinau ir jau baigiu su tuo susitaikyti. Kiekvienos vestuvės man – tobulas iššūkis, su savo kūrybiniais, strateginiais ir žmogiškųjų santykių sprendimais. Tai ir pamokos – apie save, savo ribas ir jų nebuvimą, jei tik žinai, kad kompromisų kokybei būti negali.

„Chemija“ veža

O dabar spėkite, kas lems tobulą vestuvių rezultatą? Mano nuomone, čia yra lemtingi du faktoriai. Pirmiausia, vestuvių planuotojo profesionalumas, turimi ryšiai su geriausiais paslaugų teikėjais bus bejėgiai, jeigu neatitiks poros ir vestuvių planuotojo „chemija“. Ir jokių ypatingų testų čia nereikia – paprastai užtenka pirmojo susitikimo gyvai (!), kad būtų aišku, ar mums pakeliui: ar kalbame ta pačia kalba, ar mūsų vestuvių vizijos sutampa, ar gebėsime dirbti kartu.

Antras dalykas, ką labai aiškiai supratau ir tai adresuota sužadėtiniams: jeigu norite tobulų vestuvių – nesistenkite būti tobuli, būkite savimi. Vestuvės turi būti apie jus, o ne įsivaizduojamus jus. Vestuvės nėra jūsų gyvenimo alfa ir omega. Tai tik labai sudėtingos, bet tobulos kelionės pradžia. Jau vien todėl, kad ši kelionė unikali – jųdviejų, ji yra tobula, kas benutiktų.

Nauji marškinėliai

Aišku, kiekvieno profesiniame gyvenime ateina metas, kuomet pradeda atrodyti, jog „išaugai marškinėlius“. Tuomet turi arba sukti radikaliai kitu keliu, arba iš naujo, kitu kampu pervertinti tai, ką darai ir kaip darai. Man irgi visai neseniai buvo toks momentas.

Supratau, kad galiu daugiau, ir tai turiu daryti tuoj pat, nieko nelaukdama ir nedvejodama. Todėl išplėčiau savo galimybių ribas. Nusprendžiau organizuoti patyrimines keliones moterims Italijoje. Oi, spėju, kad jau pagalvojote apie jogos kilimėlius, meditacijas paryčiais sutinkant tingiai besikeliančią saulę, vidinės ramybės generavimą ir vegetarišką maistą. Tai, žinoma, puiku! Tačiau aš nusprendžiau pasiūlyti kitokį patyrimą: per visus penkis kūno pojūčius išragauti tikro itališko gyvenimo skonį (arba kaip pajuokavo vienas bičiulis – „prikelti iš mirusiųjų gyvenimo džiaugsmo receptorius“).

Pamirškite kelionių agentūrų maršrutus beveidžiam turistui. Čia svetingai duris atveria šimtmečius karta iš kartos tuose pačiuose namuose gyvenančios italų šeimos. Jos dalinasi laiko patikrintais šeimos patiekalų receptais ir kviečia prie bendro stalo ragauti kartu pagaminto maisto. Čia įveikus 1500 laiptelių kelionę gali panardinti veidą į žydintį citrinmedį, paglostyti Viduržemio jūros purslų ir saulės nunokintas citrinoms. Čia iki tol viena kitos nepažinojusios moterys tampa geriausiomis draugėmis ir prisimena, kas tai yra plepėti ir kvatoti iki ašarų su kitomis moterimis. Čia supranti, kad gyvenime, kaip ir virtuvėje, gali kurti tobulus patiekalus, tereikia žinoti, kokių prieskonių įberti. Žiūrėdama į kalnuotą Italijos vietovę suvoki, kas gyvenime nepakanka vien horizontalių linijų. Įkvėpimui reikia ir vertikalių – aukštyn, aukštyn, aukštyn… Čia kelionės, skirtos prisiminti save, kasdienybės užpustytus savo norus ir svajones.

O kur dar kelionės specialiai mamoms. Juk, kaip žinia, ne visada mamų atostogos su mažaisiais būna tikros atostogos, nes tenka derintis ne tik prie vaikų dienos ritmo, bet ir kitų poilsiautojų norų, skubėjimo ir nekantravimo. Čia viskas – nuo pramogų iki poilsio valandėlių – vyksta mažųjų ritmu, suteikiant maksimalų komfortą mamoms.

Taigi, jei mano pačios vestuvės buvo įkvėpimas imtis vestuvių Italijoje organizavimo, tai šios kelionės yra mano, kaip moters ir mamos, dovana kitoms moterims ir mamoms.

Noriu dovanoti nuostabą

Taigi, aš noriu būti tobula tobulų renginių planuotoja tobuloje šalyje. Ar man pavyksta išpildyti šį trigubą tobulumo smūgį? Na, sakoma, kad tobulumui nėra ribų. Bet atkakliai bandau tas ribas pasiekti. Kiekvieną kartą. Vėl ir vėl. Žinoma, kartais tai gali varyti į neviltį ir net priversti susimąstyti, ar tai tikrai yra tai, ko trokšta mano širdis. Bet matyt ne protu reikia klausti širdies, o iš širdies atsakyti protui. O jos atsakymas paprastas – tobula dirbti mėgstamą darbą.

Ir pabaigai. Kažkur šiomis dienomis skaičiau frazę, kad gyvenimas skaičiuojamas ne oro įkvėpimais, bet akimirkomis, kuomet iš nuostabos sulaikome kvapą. Noriu dovanoti tokias akimirkas kitiems, nes jos – tobulos.

Post by Olgastudio

Comments are closed.